Jak kupić dobre mieszkanie w nowej inwestycji?

Zakup dobrego mieszkania to cel każdego, kto poszukuje nieruchomości. Wybierając mieszkanie, bierzemy pod uwagę szereg kryteriów? Okazuje się, że większość z nas preferuje mieszkania z rynku pierwotnego. Jak deweloperzy w Warszawie zachęcają do wyboru ich oferty?

Doświadczony deweloper, bezpieczny zakup

Przede wszystkim zakup mieszkania musi być bezpieczny. Dobre praktyki stosowane przez deweloperów o ugruntowanej pozycji rynkowej zostały ostatecznie sformalizowane w treści tzw. ustawy deweloperskiej. Każdy dobry deweloper, któremu zależy na poczuciu bezpieczeństwa kupujących, jest więc zobowiązany do dopełnienia określonych formalności, do których zalicza się m.in.:

  • informowanie o ofercie w formie prospektu informacyjnego, zawierającego komplet informacji na temat dewelopera, całej inwestycji i konkretnego lokalu,
  • założenie rachunku powierniczego do deponowania środków wpłacanych przez nabywców.

Ponadto, umowy deweloperskie, podobnie jak umowy kupna-sprzedaży na rynku wtórnym muszą być zawierane w formie aktu notarialnego.

Dopasowanie mieszkania do potrzeb

Coraz częściej oprócz lokalizacji, usytuowania i ekspozycji mieszkania nabywcy zwracają uwagę na typowo użytkowe cechy lokalu i czas, w jakim będą mogli zacząć z niego korzystać. Wiadomo, że właściwy podział powierzchni i odpowiednia aranżacja to klucz do komfortowej eksploatacji nawet najmniejszych lokali. W związku z tym deweloperzy w Warszawie często jeszcze na etapie projektowania i budowy konsultują nabywców z profesjonalnymi architektami wnętrz i firmami zajmującymi się wykańczaniem mieszkań w ramach poszerzonej oferty sprzedaży. Dzięki temu kupując nowe mieszkanie, można do minimum skrócić czas, jaki zazwyczaj poświęca się na przygotowanie projektu aranżacji, prace wykończeniowe oraz negocjacje z fachowcami.

Dobre mieszkanie to takie, w którym chcemy i możemy zamieszkać, w związku z tym deweloperzy w Warszawie koordynują z nabywcami wszystkie prace na drodze do efektownego i niedrogiego wykończenia ich mieszkań. Dzięki temu nabywcy mogą szybko wprowadzić się do nowego mieszkania, co może mieć spore znaczenie dla domowego budżetu.

Poprzedni artykułKosiarka akumulatorowa czy spalinowa? Jak wybrać kosiarkę do ogrodu?
Następny artykułSkuteczne finansowanie pozabankowe, które może wykorzystać każda firma

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj