Jak kupić dobre mieszkanie w nowej inwestycji?

Zakup dobrego mieszkania to cel każdego, kto poszukuje nieruchomości. Wybierając mieszkanie, bierzemy pod uwagę szereg kryteriów? Okazuje się, że większość z nas preferuje mieszkania z rynku pierwotnego. Jak deweloperzy w Warszawie zachęcają do wyboru ich oferty?

Doświadczony deweloper, bezpieczny zakup

Przede wszystkim zakup mieszkania musi być bezpieczny. Dobre praktyki stosowane przez deweloperów o ugruntowanej pozycji rynkowej zostały ostatecznie sformalizowane w treści tzw. ustawy deweloperskiej. Każdy dobry deweloper, któremu zależy na poczuciu bezpieczeństwa kupujących, jest więc zobowiązany do dopełnienia określonych formalności, do których zalicza się m.in.:

  • informowanie o ofercie w formie prospektu informacyjnego, zawierającego komplet informacji na temat dewelopera, całej inwestycji i konkretnego lokalu,
  • założenie rachunku powierniczego do deponowania środków wpłacanych przez nabywców.

Ponadto, umowy deweloperskie, podobnie jak umowy kupna-sprzedaży na rynku wtórnym muszą być zawierane w formie aktu notarialnego.

Dopasowanie mieszkania do potrzeb

Coraz częściej oprócz lokalizacji, usytuowania i ekspozycji mieszkania nabywcy zwracają uwagę na typowo użytkowe cechy lokalu i czas, w jakim będą mogli zacząć z niego korzystać. Wiadomo, że właściwy podział powierzchni i odpowiednia aranżacja to klucz do komfortowej eksploatacji nawet najmniejszych lokali. W związku z tym deweloperzy w Warszawie często jeszcze na etapie projektowania i budowy konsultują nabywców z profesjonalnymi architektami wnętrz i firmami zajmującymi się wykańczaniem mieszkań w ramach poszerzonej oferty sprzedaży. Dzięki temu kupując nowe mieszkanie, można do minimum skrócić czas, jaki zazwyczaj poświęca się na przygotowanie projektu aranżacji, prace wykończeniowe oraz negocjacje z fachowcami.

Dobre mieszkanie to takie, w którym chcemy i możemy zamieszkać, w związku z tym deweloperzy w Warszawie koordynują z nabywcami wszystkie prace na drodze do efektownego i niedrogiego wykończenia ich mieszkań. Dzięki temu nabywcy mogą szybko wprowadzić się do nowego mieszkania, co może mieć spore znaczenie dla domowego budżetu.

Jak kupić dobre mieszkanie w nowej inwestycji?
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here