Kosiarka akumulatorowa czy spalinowa? Jak wybrać kosiarkę do ogrodu?

Dobra wydajność, komfort użytkowania oraz brak problemów eksploatacyjnych, to właśnie to, czego wymagamy od naszej kosiarki. Zadbany trawnik to wizytówka każdego ogrodu. Aby zadbać o jego, pielęgnację należy zaopatrzyć się w dobrą kosiarkę. Wybór pomiędzy modelami akumulatorowymi a spalinowymi jest dość trudny. Aby podjąć poprawną decyzję, należy zdefiniować nasze potrzeby.

Akumulator czy benzyna?

Podczas wybierania kosiarki zauważymy, że to właśnie rozwiązania spalinowe oraz akumulatorowe są najczęstszymi typami takiego sprzętu. W porównaniu do kosiarek elektrycznych nie musimy przejmować się plątającym kablem. Wielu ludzi twierdzi, że kosiarki spalinowe znacznie lepiej radzą sobie z długą czy mokrą trawą. Jednak technologii znacznie się rozwinęła i obecnie szala korzyści znajduje się po stronie sprzętów akumulatorowych.

Dobre kosiarki akumulatorowe są w stanie zapewnić wydajność pracy podobną do tych spalinowych. Dodatkową zaletą jest brak paliwa oraz niżej położony kosz. Są one także lepszym rozwiązaniem, kiedy mamy do czynienia z nierównym terenem, a brak wydzielanych spalin idealnie wpisuje się w ekologiczny styl życia.

Koszty pracy kosiarki

W przypadku kosiarek spalinowych wielka moc wiąże się z większym spalaniem. Klasyczna kosiarka zużyje litr paliwa w ciągu dwóch godzin pracy, czyli około 10 zł. Jednak w porównaniu z energooszczędnymi sprzętami, które są bardzo ekonomiczne to wciąż sporo. Kiedy mamy do czynienia z kosiarką 40 V, to jej wydajność wyniesie 650 mkw, w przypadku jednego ładowania baterii 4,0 Ah. Przy średniej cenie prądu, koszt takiego ładowania będzie wynosił jedynie 2,5 grosza.

Praca na paliwie

W przypadku kosiarek spalinowych musimy liczyć się z kilkukrotnym uzupełnianiem zbiornika. Kiedy mamy do czynienia z elektrycznymi sprzętami, ich praca z pełną mocą będzie trwać nawet ponad godzinę. Niektóre rozwiązania mają nawet zaimplementowane dwa akumulatory, przez co praca jest dwa razy dłuższa.

Komfort używania kosiarki

Kiedy mamy do czynienia ze sprzętami spalinowymi musimy liczyć się z wymianą filtrów, świec czy wykonywaniem przeglądów. Akumulatorowe rozwiązania umożliwiają nawet 1000 cykli ładowania, przez co ich koszty eksploatacyjne są niezwykle niskie.

Ekologia

Podczas koszenia trawnika wiele osób może się odprężyć. Jednak ciągłe uzupełnianie oleju, paliwa czy nieprzyjemny zapach potrafi wszystko zepsuć. W przypadku rozwiązań akumulatorowych nie mamy takiego problemu. Ponadto są one znacznie cichsze, drgania są mniejsze a uruchamianie znacznie prostsze.

Ostateczny werdykt

Kiedy wybieramy kosiarkę ogrodową, należy dobrze sprecyzować swoje wymagania. Wysoka wydajność oraz dobry komfort to właśnie to, co zapewniają nam rozwiązania akumulatorowe. W przypadku postawienia na sprzęt wysokiej jakości możemy liczyć na wygodne, długie oraz naprawdę niedrogie koszenie. A to właśnie to, czego oczekuje każdy z nas. Dodatkowo są to sprzęty ekologiczne, a dbanie o naszą planetę jest niezwykle ważne. Obecnie mało kto to robi, dlatego warto zacząć o nią dbać, gdyż spalin na świcie naprawdę nie brakuje.

Poprzedni artykułPodstawowe akcesoria biurowe. Co można włożyć w długopis?
Następny artykułJak kupić dobre mieszkanie w nowej inwestycji?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj