Siatka zgrzewana – gdzie stosować?

Siatka zgrzewana to bardzo wszechstronny produkt, który dziś jest szeroko wykorzystywany zarówno wewnątrz budynków, jak i poza nimi. Wiele zależy od tego, z jakim rodzajem arkusza siatki zgrzewanej mamy do czynienia. Na rynku dostępnych jest wiele ich wariantów. Warto dobrze rozeznać się w temacie po to, by wybrać wyrób najbardziej odpowiedni do konkretnej inwestycji.

Czym jest siatka zgrzewana i jakie są jej podstawowe zalety?  

W jaki sposób powstaje siatka zgrzewana? Produkowana jest ona z prętów stalowych, które układa się względem siebie pod kątem prostym w specjalnych maszynach nazywanych zgrzewarkami. W procesie tym powstają różnorodne warianty arkuszy siatek, które różnią się między sobą powierzchnią, średnicą drutu, czy też wielkością oczek. Wysokiej jakości siatka zgrzewana słynie ze sztywności i wytrzymałości. Jest to bardzo precyzyjnie wykonany, trwały materiał, który nie jest podatny na odkształcenia.  

Stalowe arkusze siatki odznaczają się modułowością. Oznacza to nic innego jak to, że można je dowolnie ze sobą łączyć. Łatwo jest je również zamocować do konstrukcji drewnianych, czy też zespawać ze stalowymi ramami. Zgrzewana siatka stalowa poddana procesowi cynkowania ogniowego staje się odporna na korozję i wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Doskonale poradzi sobie wówczas z ekspozycją na deszcz, niskie temperatury, czy też silne promienie słoneczne. Siatkę łatwo jest utrzymać w czystości. Warto również dodać, że wyrób można pomalować na dowolny kolor z palety RAL po to, by idealnie wpisywał się w klimat stylizacji.  

Jaką rolę może odgrywać siatka zgrzewana w pomieszczeniu?  

Powszechne są rozmaite zabezpieczenia oraz wygrodzenia z siatki zgrzewanej w halach produkcyjnych i magazynowych. Znane są ponadto specjalne kosze druciane oraz skrzynio-palety potrzebne podczas transportu i przechowywania wielkogabarytowych, ciężkich przedmiotów. Podczas mocowania elektrycznej instalacji przydają się tak zwane korytka siatkowe, które dbają o względy bezpieczeństwa. Różnorodne stelaże, przegrody i regały to kolejne przykłady zastosowania użytecznej siatki zgrzewanej.  

Stylowa i elegancka siatka zgrzewana jest coraz bardziej popularnym elementem aranżacyjnym nowoczesnych mieszkań. Tworzy się z niej efektowne ścianki działowe, designerskie sufity podwieszane oraz oryginalne organizery ścienne. Siatka zgrzewana sprawi również miłą niespodziankę wszystkim amatorom wnętrz botanicznych. Dzięki niej wykreować można zapierający dech ogród wertykalny.  

Wszechstronny asortyment sklepu online kratosfera.pl zawiera między innymi bardzo praktyczne siatki zgrzewane w niedużych formatach. Przeznaczone są one na przykład na potrzeby dekorowania mieszkań. Wymiar najmniejszej z nich to zaledwie 100 x 100 cm. Ciekawą propozycją jest również siatka zgrzewana na wymiar. Dzięki temu na ścianie stworzyć można niepowtarzalną kompozycję.  

Gdzie zda egzamin antykorozyjna siatka zgrzewana ocynkowana? 

Wszystkim oczywiście znane są wytrzymałe i stabilne ogrodzenia z siatki zgrzewanej. Hodowcy i rolnicy tworzą z tego typu siatki woliery dla ptaków, kojce dla psów oraz klatki dla królików czy domowego drobiu. Solidna i trwała siatka hodowlana dba o bezpieczeństwo zwierząt. Inne przykłady zastosowania produktu na posesji to rozmaite osłony, ochronne bariery oraz altany. Z siatki zgrzewanej tworzyć można ponadto dźwiękochłonne ekrany oraz burty w przyczepach samochodowych. 

O tym, jak bardzo pozytywnie siatka zgrzewana potrafi wpłynąć na stylistykę przydomowej przestrzeni wiedzą doskonale wszyscy pasjonaci ogrodnictwa. Mowa o atrakcyjnych elementach ogrodowej architektury, a mianowicie o gabionach. Siatki gabionowe przydają się do tworzenia stylowych koszy wypełnianych kruszywem, otoczakami, korą drzewną, czy też szkłem z recyklingu. Tak powstają rozmaite, ozdobne formy. Murki, różnego rodzaju obrzeża, wykończenie schodów, donice, kwietniki albo siedziska.  

Nie przytłaczająca i zawsze zapewniająca dostęp słońca i świeżego powietrza siatka zgrzewana ocynkowana idealnie nadaje się na osłonę tarasu albo werandy. Jednocześnie pełnić może funkcję stabilnej podpory pod rośliny. Innowacyjnym rozwiązaniem jest zamontowanie siatki na elewacji. Fragment budynku pokryty zielonym pnączem prezentować się będzie zjawiskowo! 

Poprzedni artykułMarketing sklepu internetowego – dlaczego warto zaufać profesjonalistom?
Następny artykułAllegro – platforma aukcyjna, na której nie może zabraknąć Twojej oferty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj