Jakie korzyści daje outsourcing płac?

Zatrudnienie własnego pracownika odpowiedzialnego za prowadzenie dokumentacji kadrowo-płacowej w firmie nie zawsze jest opłacalnym posunięciem. Alternatywnym rozwiązaniem może być wówczas outsourcing płac.

Coraz więcej firm decyduje się na przejście na usługi outsourcingowe. To szereg wymiernych korzyści, które pozwalają na uzyskanie dostępu do szerokiej gamy czynności realizowanych w przystępnych cenach przez profesjonalistów.

Wśród dostępnych usług outsourcingowych znajduje się także outsourcing płac. Czym dokładnie jest? Jakie daje korzyści?

Outsourcing płac – co to jest?

Pod pojęciem outsourcingu płac znajduje się szereg usług związanych z realizacją obowiązków płacowych firmy zatrudniającej pracowników. Inaczej nazywany jest także payroll outsourcingiem (ang. payroll – lista wypłat).

Firma wybierająca outsourcing płac, na przykład usługi płacowe Contract Administration, może wówczas liczyć na dostęp do wszystkich usług dotyczących prowadzenia spraw płacowych.

Outsourcing płac – jakie usługi włącza?

W ramach outsourcingu usług płacowych firma może zlecać:

  • naliczanie wynagrodzeń w ramach różnych umów – o pracę, umów cywilnoprawnych o dzieło i zlecenia,
  • przygotowywanie wyliczeń składek, w tym na ubezpieczenie społeczne oraz zdrowotne, także w przypadku choroby pracowników, pójścia na urlop macierzyński,
  • sporządzanie potrzebnej dokumentacji do urzędów, w tym US, ZUS, PFRON,
  • pomoc w kontaktach z urzędami, w tym reprezentacja w przypadku kontroli,
  • doradztwo kadrowo-płacowe.

Outsourcing płac – jakie są jego główne zalety?

Firma decydująca się na outsourcing płac może uzyskać szereg korzyści związanych z tego typu współpracą. Przede wszystkim zlecenia takich usług zewnętrznej firmie to zmniejszenie ryzyka związanego z naliczeniem wynagrodzeń pracowników – brak błędów, a tym samym problemów z urzędami. To także terminowość realizacji obowiązków wynikających z przepisów prawa.

Firma świadcząca takie usługi może wówczas skupić się na prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, a formalności dotyczące zatrudnienia pracowników może zlecić ekspertom w tej dziedzinie.

Poprzedni artykułPlatforma B2B do hurtowni online. Co wybrać?
Następny artykułPodstawowe akcesoria biurowe. Co można włożyć w długopis?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj