Dodatkowa gotówka bez wychodzenia z domu? Rozwiązaniem może być kredyt online

W wyniku nieplanowanych wydatków znajdujesz się w trudnej sytuacji finansowej? Potrzebujesz pieniędzy na remont kuchni, kupno samochodu lub na zasłużony wyjazd z rodziną? Jeśli szukasz sposobu na pozyskanie dodatkowej gotówki, rozważ wzięcie kredytu online. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz zrealizować swoje plany lub podreperować domowy budżet. O finansowanie wystąpisz przez internet – szybko, wygodnie i skąd chcesz. Jak znaleźć dobry produkt gotówkowy? Na które parametry kredytu należy zwracać szczególną uwagę? W wybraniu najlepszej oferty pomoże Ci kalkulator kredytowy. Czym on jest i jak z niego korzystać? Przeczytaj artykuł i poznaj najważniejsze informacje!

Jaki rodzaj kredytu będziesz w stanie zaciągnąć drogą online?

Warto mieć świadomość, że nie każdy rodzaj finansowania jest dostępny w ramach wnioskowania online. Po kredyt hipoteczny czy samochodowy musisz udać się do stacjonarnej placówki banku. Co prawda w obu przypadkach masz możliwość wypełnienia wstępnego formularza przez internet, ale z racji złożoności procedur przy tego typu zobowiązaniach, należy dopełnić wszelkich formalności osobiście.

Drogą online możesz zaciągnąć kredyt gotówkowy. To korzystne rozwiązanie, bo nie musisz uściślać celu, na który chcesz spożytkować pozyskane od banku środki. Pieniądze możesz przeznaczyć na dowolną inwestycję – bez konieczności przedstawiania instytucji dokumentów potwierdzających dany zakup. Kolejną zaletą kredytów online jest minimum formalności. Finansowanie da się uzyskać bez zaświadczeń o dochodach – w zależności od kwoty, o jaką wnioskujesz oraz wybranego banku. Niezbędna jest dobra historia dotycząca przeszłych zobowiązań, która wpływa na obecną zdolność kredytową.

Pamiętaj jednak, że środki pozyskane poprzez ten produkt bankowy nie mogą być wykorzystane w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Ograniczeniem jest też wysokość finansowania. Kredyt online zwykle może opiewać na kwotę do około 100 tys. złotych. Wyższe sumy dotyczą już zobowiązań celowych, w tym np. hipotecznych lub wymagają osobistej wizyty w oddziale banku.

Chcesz oszacować potencjalne koszty kredytu? Wykorzystaj specjalny kalkulator!

Decydując się na zaciągnięcie kredytu, wspomóż się kalkulatorem kredytowym. Dzięki temu narzędziu poznasz szacunkową wysokość m.in. miesięcznej raty, prowizji, odsetek czy RRSO. Ułatwi Ci to znalezienie najlepszej oferty, przedstawiając ranking produktów poszczególnych banków. W zależności od tego, jakiego typu zobowiązanie Cię interesuje, dobierz odpowiednią aplikację. Na stronach wybranych instytucji bankowych lub portalach o tematyce finansowej dostępne są różne rodzaje narzędzi, w tym kalkulator hipoteczny, gotówkowy, a nawet samochodowy.

Chcąc uzyskać pieniądze na dowolny cel, wykorzystaj podstawowy wariant, czyli do kalkulacji kredytów gotówkowych. Wystarczy, że do kalkulatora wprowadzisz taki dane jak:

  • kwota, o którą chcesz wnioskować,
  • liczba rat, na jaką planujesz rozłożyć spłatę zobowiązania,
  • wysokość oprocentowania.

W razie wątpliwości zastosuj też kalkulator zdolności kredytowej, by sprawdzić, o jaką kwotę możesz wnioskować i czy w ogóle masz szansę na uzyskanie finansowania.

Analizujesz dostępne możliwości? Te pojęcia musisz znać!

Jako przyszły kredytobiorca musisz poznać kilka pojęć, które ułatwią Ci zrozumienie umowy kredytowej. Wśród nich znajdują się:

  • marża – stanowi składową oprocentowania, przedstawia, ile zarobi bank na udzieleniu finansowania, wpływa na wysokość kosztów kredytowych,
  • oprocentowanie – wartość procentowa, na podstawie której wylicza się odsetki od zobowiązania,
  • stopa procentowa – określa sumę, jaką trzeba oddać instytucji za pożyczenie pieniędzy – gotówka udzielana jest na dany procent od kwoty finansowania, który liczy się w skali roku, występuje kilka rodzajów stóp procentowych – mają one wpływ na wysokość oprocentowania,
  • WIBOR – jest to określenie stopy procentowej, po jakiej banki udzielają kredytów innym instytucjom finansowym, ustala się ją każdego dnia roboczego, również determinuje oprocentowanie zobowiązań konsumenckich.

Wybierz bank z szeroką ofertą

Daj sobie czas na rzetelne porównanie produktów dostępnych na rynku. Nie stawiaj na pierwszą ofertę, którą zweryfikujesz. Być może inny bank zaproponuje Ci lepsze warunki kredytowe? Obecnie masz do wyboru sporo instytucji finansowych, dlatego kieruj się nie tylko zasadami udzielania zobowiązań, ale także złożonością świadczonych usług. Miej na uwadze swoje przyszłe potrzeby. Zdecyduj się na bank, który proponuje również kredyty hipoteczne, lokaty czy konta bankowe. Zbliżeniowa karta debetowa, wirtualny zamiennik w smartfonie, kody BLIK… To i wiele więcej zyskasz, stawiając na bank z szeroką ofertą!

Poprzedni artykułW co warto zainwestować? 7 pomysłów na to, jak zarobić pieniądze!
Następny artykułMałe biuro – w co najlepiej je wyposażyć by było wygodne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj