Idziesz na studia? Wybierz finanse i rachunkowość!

Świat coraz szybciej się rozwija, a co za tym idzie, powstaje coraz więcej miejsc pracy. Międzynarodowe korporacje, firmy produkcyjne i giganci z sektora usług coraz częściej osiedlają się w również w Polsce. Biznes staje się coraz bardziej atrakcyjny również dla młodych ludzi, którzy rozwijają swoje działalności. By się jednak na tej ścieżce odnaleźć, warto uprzednio nabyć wiedzę z zakresu ekonomii, finansów, czy matematyki. Kierunek finanse i rachunkowość świetnie przygotowuje na karierę związaną z szeroko pojętym środowiskiem biznesowym.

Policz swój przyszły sukces

Ukończenie finansów i rachunkowości pozwoli zdobyć atrakcyjne i dobrze płatne zatrudnienie w wielu miejscach pracy. Znając przedział wynagrodzenia w poszczególnych branżach, możesz łatwo dowiedzieć się, jak bardzo opłaca się zapisać na ten kierunek. Zanim jednak otrzyma się posadę, należy zdać obowiązkowe przedmioty na studiach. W programie pojawią się zapewne wykłady z podstaw finansów i rachunkowości, prawo w biznesie, bankowość, zarządzanie efektywnością w przedsiębiorstwie czy ubezpieczenia. Jeżeli ktoś zastanawia się nad wyborem tej specjalizacji na stopień II, to z pewnością dowie się więcej o portfelach inwestycyjnych, rynku finansowym oraz sprawozdaniach finansowych.

Wybór uczelni to klucz do kariery

Prawie każdy dobry uniwersytet prowadzi kierunek finanse i rachunkowość lub pokrewny. Jednak uczelnie prywatne mogą nierzadko poszczycić się wyższym poziomem kształcenia oraz bardziej nowoczesnym zapleczem dydaktycznym. Przykładowo Grupa Uczelni Vistula posiada akredytację ACCA. Oznacza to, że studenci zostaną zwolnieni ze wszystkich egzaminów na poziomie Fundamentals. Dostaną też możliwość dołączenia do tej międzynarodowej organizacji i otrzymają certyfikat potwierdzający specjalizację. Warto zaznaczyć, że niewiele placówek kształcących posiada tę akredytację – ACCA przyznawane jest tylko tym miejscom, w którym egzaminy i poziom nauki jest wysoki i sprawdzony.

Kariera po studiach

Otrzymując dyplom ukończenia finansów i rachunkowości, można starać się o etat u różnych pracodawców. Studia na pewno pomogą w określeniu preferencji i drogi kariery dzięki stażom czy obowiązkowym praktykom. Absolwenci mogą aplikować na stanowiska w bankach, instytucjach pośrednictwa czy doradztwa kredytowego, firmach leasingowych, biurach rachunkowych albo międzynarodowych przedsiębiorstwach. Z powodzeniem o rozmowy kwalifikacyjne można starać się w ubezpieczalniach, biurach brokerskich, biurach obsługi nieruchomości albo kancelariach notarialnych.

Licz na siebie, czyli własna działalność

Znając podstawowe i zaawansowane zasady rachunkowości i finansów, coraz częściej młodzież decyduje się na otworzenie własnej firmy. Bezproblemowe obliczanie zysku, strat, rentowności, przychodu i wielu innych rzeczy pozwala na pewne i skuteczne prowadzenie biznesu. Nierzadko też małe firmy, dzięki odpowiedniemu zarządzaniu, przeradzają się w graczy znaczących w swojej niszy rynkowej. Aby to osiągnąć, wystarczy wybrać dobrą uczelnię i poświęcić 5 lat na intensywną naukę pod okiem najlepszej kadry wykładowców. Jeżeli marzysz o prywatnej firmie bądź pracy związanej z liczbami, to kierunek finanse i rachunkowość jest dla ciebie.

Poprzedni artykułPierwszy rok obowiązkowego składania e-sprawozdań za nami – podsumowanie
Następny artykułWynajem biura czy zakup przestrzeni biurowej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj