Marketing w Internecie – od czego zacząć?

By zacząć swoją przygodę z dowolnym rodzajem biznesu, najpierw trzeba pomyśleć, jakie będą pierwsze elementy promocji naszej firmy. W dzisiejszych czasach żadna firma nie wyobraża już sobie skutecznego marketingu, bez obecności w internecie. Ma do niego przecież dostęp większość naszej populacji, a sporo osób spędza w nim całe dni. Nic dziwnego więc, że to tam klienci poszukują informacji o firmach oraz o usługach, których w danym momencie potrzebują. Jak więc zaplanować naszą strategię marketingową i od czego najlepiej zacząć ?

Facebook to podstawa

Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy podjąć zaczynając przygodę z marketingiem internetowym jest założenie strony na Facebooku. Samo otwarcie fanpage’a jest zadaniem łatwym i każdy może sobie z nim poradzić, a na dodatek jest to czynność w pełni darmowa. Nie potrzebujemy więc żadnych dodatkowych środków, by prowadzić stronę na Facebooku. Potrzebujemy za to publikować ciekawe treści, tak, by zaciekawić nimi naszych klientów. Posty publikowane przez naszą firmę muszą być przede wszystkim wartościowe dla odbiorcy. Powinny zawierać cenne informacje i ciekawostki z naszej branży. Czasami mogą być też zabawne, ale w granicach dobrego smaku, tak, by nikt nie poczuł się urażony. Takie działanie mogło by bowiem spowodować falę negatywnych komentarzy i w konsekwencji utratę kontroli nad wizerunkiem naszej firmy. Posty powinny też zawierać zdjęcia, ale w tej materii trzeba być bardzo ostrożnym, by nie naruszyć praw autorskich, ponieważ może skończyć się to nawet procesem sądowym.

Nasza firma w Google

Powinniśmy też założyć naszej firmie profil w Google, gdzie podane będą jej dokładne dane teleadresowe. Musimy jednak pamiętać, że założenie profilu Google Firma jest równoznaczne z tym, że od tej pory każdy będzie mógł nam wystawić opinię, która będzie widoczna dla innych użytkowników serwisu. Musimy więc od tej pory szczególnie dbać o jakość naszych usług, by żaden klient nie poczuł się niezadowolony i nie wystawił nam negatywnej opinii w sieci.

Poprzedni artykułJak zwiększyć sprzedaż w sklepie?
Następny artykułAfiliacja w Internecie – czym jest?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj