Dlaczego telefon VoIP to lepsze rozwiązanie dla firmy?

Każdy, kto prowadzi własną firmę, wie doskonale jak ważny jest kontakt z klientami. Obecnie najczęściej wykorzystywanym narzędziem, które nam go umożliwia, jest telefon. Dlatego też każdy posiadacz własnej działalności powinien zastanowić się, jakie rozwiązania w zakresie rozmów telefonicznych wybrać. Poza tradycyjną analogową telefonią stacjonarną oraz telefonami komórkowymi, mamy jeszcze jedną możliwość. Jest nia wykorzystanie telefonów VoIP. Wielu specjalistów przekonuje, że jest to najlepsze rozwiązanie dla biznesu. Przekonajmy się, czy tak jest w istocie.

Czym jest telefon VoIP?

Telefon VoIP to urządzenie, które pozwala nam korzystać z Internetu w celu odbywania rozmów telefonicznych. Posiadając konto na jednej z platform UC lub też korzystając z bramki VoIP, możemy zarówno wykonywać, jak i odbierać połączenia głosowe. Co więcej, możemy przenieść w tym celu dotychczas używany przez nas numer telefonu stacjonarnego.

Możliwość odbierania wielu połączeń jednocześnie

Podstawową zaletą telefonii VoIP jest fakt, że pozwala ona na odbiór wielu połączeń w tym samym czasie. W przypadku tradycyjnych telefonów, do każdego z aparatu przypisany jest konkretny numer. Jeśli akurat trwa połączenie – pozostali dzwoniący trafiają na zajęty sygnał. W przypadku telefonu VoIP jest inaczej. Działają one w oparciu o konta użytkowników lub adresy SIP. Dzięki temu możliwe jest odbieranie kilku połączeń oraz dowolne przełączanie rozmówców. W przypadku firm, w których tego typu rozmów jest naprawdę sporo, ma to ogromne znaczenie.

Tańsze połączenia

W firmach liczy się każda szansa na zaoszczędzenie. Z tego właśnie powodu wielu przedsiębiorców decyduje się na korzystanie z telefonii VoIP. W tym przypadku nie musimy bowiem płacić obowiązkowego, często wysokiego abonamentu. Również koszt połączeń krajowych i zagranicznych jest często niższy, niż w przypadku tradycyjnych operatorów.

Wyższa jakość połączeń – tak, ale…

Wiele osób mówiąc o zaletach telefonii VoiP, wspomina o znacznie lepszej jakości dźwięku podczas połączenia. Jest to prawdą. W momencie, w którym posiadamy nowoczesny telefon VoIP, który daje nam możliwość np. wyciszenia dźwięków otoczenia, a przy tym korzystamy z szybkiego i stabilnego łącza internetowego, możemy liczyć na doskonałą jakość połączenia oraz dobrą słyszalność naszego rozmówcy.

Niestety, warto mieć świadomość, że w przypadku regionów, w których nie ma dostępu do szerokopasmowego Internetu, a dostępne rozwiązania są niestabilne (pod względem prędkości przesyłu danych), może dochodzić do zrywania połączeń. Najważniejszym jest więc znalezienie dobrego dostawcy usług internetowych, którego oferta pozwoli nam w pełni wykorzystać możliwości, które daje telefon VoIP.

Podsumowując, telefon VoIP daje nam te same możliwości dotyczące wykonywania połączeń, co tradycyjna telefonia. Jednocześnie jest nieodzowną pomocą w sytuacji, w których połączeń przychodzących jest dużo (np. w sekretariatach, rejestracjach, centralach telefonicznych lub helpdeskach). Jest również rozwiązaniem znacznie tańszym, niż abonamenty u jednego z operatorów stacjonarnych. To wszystko sprawia, że telefony VoIP stają się w naszym kraju coraz popularniejsze i chętniej wykorzystywane.

Poprzedni artykułKalendarz rolniczy – pomoc dostępna na wyciągnięcie ręki
Następny artykułJak działania marketingowe wpłyną na sprzedaż?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj