Ile kosztuje stworzenie strony internetowej? Jak szukać wykonawcy?

Ile kosztuje stworzenie strony internetowej oraz jak szukać specjalisty od konstruowania stron? Dlaczego na każdym etapie prac powinniśmy wspierać się współpraca ze specjalistą SEO? O tym wszystkim przeczytasz poniżej!

Ile kosztuje stworzenie strony internetowej?

Stronę internetową możemy mieć już za 500 zł. A górna granica ceny? W zasadzie nie istnieje. Główne czynniki, które determinują cenę za stworzenie strony internetowej wg specjalistów ze strony http://www.technetdesign.pl/:

-stopień rozbudowania strony (im więcej ma zakładek, im bardziej rozbudowane menu oraz im więcej konsultacji przy tworzeniu jej projektu, tym drożnej)

-ilość funkcjonalności, które chcemy wdrożyć na stronie (najprostsze wersje stron lub sklepów internetowych nie mają wtyczek, które np. pomagają w późniejszym samodzielnym pozycjonowaniu strony lub wtyczek odpowiedzialnych za przeprowadzenie płatności)

-rodzaju użytego CMS

-producent strony i wsparcie, które może zaoferować podczas dalszego użytkowania strony (czyli istotne jest, czy otrzymujemy stronę, a później kontakt z jej twórcą się kończy, czy jednak jest on dla nas dostępny w razie, gdybyśmy chcieli na stronie coś zmienić w przyszłości).

Czy stworzenie prostej strony-wizytówki można powierzyć laikowi?

Jeśli potrzebujemy strony wizytówki, na której będzie jedynie proste menu, kilka grafik i slajder z atrakcyjnym zdjęciem, wówczas możemy ze spokojem zlecić zamówienie takiego produktu u laika (np. dorabiającego sobie studenta lub u osoby, która dopiero uczy się tworzenia stron). Niezależnie od tego oczywiście należy sprawdzić, czy tworzenie stron internetowych przez takie osoby jest regulowane odpowiednią umową.

Tworzenie złożonej strony lub sklepu internetowego

Jeśli jednak nasza strona ma być złożona (chcemy umieścić na niej formularz kontaktowy, mapkę, a także stworzyć wiele podstron, które będą dobrze się w przyszłości pozycjonować), wówczas powinniśmy zlecić jej wykonawstwo osobie, która może pochwalić się już porządnym portfolio, tak jak tutaj http://www.technetdesign.pl/newsy/szczegoly/tworzenie-stron-www.html. W idealnej sytuacji twórca strony powinien znać zagadnienia SEO, aby już na etapie produkowania strony mógł zadbać o to, aby była ona dobrze zoptymalizowana pod wyszukiwarkę internetową.

Dlaczego współpraca ze specjalistą SEO jest istotne przy budowie strony?

Jest to szczególnie istotne, gdy bierzemy na warsztat sklep internetowy. Tworzenie sklepów internetowych powinno przebiegać tylko i wyłącznie pod opieką specjalisty SEO, którzy zaprojektuje nam taką architekturę informacji na stronie, która będzie dobrze rozumiana przez wyszukiwarki. Doradzi nam, jakie kategorie dobrać do sklepu, gdzie je umieścić, jak linkować pomiędzy podstronami oraz sprawdzi, czy kod tworzonego właśnie dzieła nie jest zbyt ciężki w oczach wyszukiwarki. Jeśli twórca naszego sklepu nie będzie wiedział nic o SEO, narazimy się na sytuację, że zlecając w późniejszym czasie pozycjonowanie agencji lub specjaliście SEO, będziemy musieli przebudować witrynę. Więcej szczegółów na stronie: http://www.technetdesign.pl/newsy/szczegoly/tworzenie-sklepow-internetowych.html

 

Poprzedni artykułJak działania marketingowe wpłyną na sprzedaż?
Następny artykułDowiedz się, czy wdrożenie CRM może przebiec szybko i sprawnie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj