Szkolenia ISO 14001 dla wszystkich pracowników, czy tylko dla wybranych?

ISO 14001 to międzynarodowy standard, który jest niezbędny do budowania systemów zarządzania środowiskiem (EMS), dzięki którym firmy minimalizują swój negatywny wpływ na otoczenie naturalne. Większość organizacji dąży do formalnej akredytacji standardu, dlatego coraz częściej decydują się one na audyty certyfikacyjne i zapewnienie pracowniom szkolenia z ISO 14001. Jednak czy wszyscy potrzebują takich samych kursów?

Wszyscy pracownicy, wybrana grupa, czy jeden przedstawiciel?

W standardzie ISO 14001 opisano, że ludzie w organizacji powinni potrafić zastosować wiedzę i umiejętności w celu osiągnięcia zamierzonych rezultatów. Firma musi być w stanie ocenić, zapewnić i utrzymywać prawidłowe szkolenie dla tych wszystkich osób, które są uznane za istotne dla wyników i celów środowiskowych. Norma nie nakłada sztywnych zasad dotyczących edukacji – organizacja może zainwestować zarówno w szkolenia ISO 14001 dla wszystkich pracowników, jak i dla małego zespołu. Ważne jest jednak to, aby były to właściwe osoby, które w faktyczny sposób odpowiadają za EMS.

Warto jest też ocenić potrzeby danej organizacji i odpowiedzieć na pytania:

  • Jaki poziom wiedzy jest niezbędny do osiągnięcia pożądanych rezultatów?
  • Ilu pracowników zajmuje się EMS?
  • Jak zaawansowana technologia jest wykorzystywana w firmie?
  • Jakie metody komunikacji są stosowane w organizacji?
  • Czy nowy pracownik może liczyć na szkolenia ISO 14001?
  • Czy zespół chętnie dzieli się swoją wiedzą?

Jakie szkolenia ISO 14001 wybierać?

Po zidentyfikowaniu kluczowych osób w organizacji, z którymi wyniki i cele EMS są bezpośrednio powiązane, następuje czas na dobór właściwego kursu. Na stronie https://szkolenia.bureauveritas.pl/ dostępne są szkolenia ISO 14001 skierowane do różnych grup i przedsiębiorstw. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że im lepiej dostosowana będzie wiedza przekazywana na wykładach, tym większe szanse na sprawne i bezproblemowe wdrożenie oraz korzystanie z normy ISO 14001.

Poprzedni artykułDlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?
Następny artykułRola dobrych tłumaczeń i agencji wzrasta z roku na rok – dlaczego tak się dzieje?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj