Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Planujesz wybrać się na dwutygodniową wycieczkę za granicę? Pamiętaj, aby w tej sytuacji zadbać nie tylko o aspekt związany z wykupieniem biletów lotniczych i zarezerwowaniem noclegu. W tym przypadku warto pomyśleć również o zakupie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego. Zastanawiasz się, dlaczego? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej.

Bezpieczne wakacje za granicą

Podczas urlopu za granicą może nas spotkać wiele przykrych i nieprzewidzianych wypadków. Możemy ulec wypadkowi, zagubić swój bagaż, zostać okradzeni bądź wręcz przeciwnie – sami możemy stać się sprawcami kolizji, wskutek czego uszkodzone zostanie czyjeś mienie. Biorąc pod uwagę ten fakt, warto przed wyjazdem rozważyć możliwość wykupienia polisy turystycznej i to niezależnie od tego, czy na wakacje udajemy się z biurem podróży, czy też wyjazd organizujemy w pełni samodzielnie. Dlaczego? Otóż w większości przypadków organizator wycieczki świadczy turystom wyłącznie podstawowy pakiet ubezpieczenia, które niestety nie zapewnia wczasowiczom kompleksowej ochrony podczas wakacyjnego wypoczynku.

Co zapewnia nam ubezpieczenie turystyczne?

Polisty turystyczne zostały opracowane z myślą o zagwarantowaniu turystom bezpiecznego podróżowania po krajach zagranicznych. Zatem jakie korzyści wiążą się z wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia turystycznego? Przede wszystkim należy tutaj wspomnieć o opiece medycznej, w przeciwieństwie do EKUZ (Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego), polisa turystyczna umożliwia korzystanie z najlepszej opieki lekarskiej, nie tylko na terenie Europy, ale także i poza jej granicami. Ubezpieczenie turystyczne to także darmowa pomoc prawnika i tłumacza, co może się zdarzyć w sytuacji, kiedy zostaniemy okradzeni bądź napadnięci. Oprócz tego posiadacze polisy turystycznej mogą liczyć na wsparcie finansowe związane z pokryciem kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków, wynikających z uszkodzenia cudzej własności np. porysowania karoserii innego auta lub zniszczenie wypożyczonego sprzętu, ale nie tylko. Jeżeli przez przypadek zagubimy bagaż, to wtedy ubezpieczyciel natychmiast wypłaci nam środki pieniężne na zakup najpotrzebniejszych artykułów, dzięki którym będziemy mogli w dalszym ciągu cieszyć się upragnionym urlopem.

Właśnie na takie korzyści mogą liczyć klienci firmy ubezpieczeniowej SIGNAL IDUNA, która oprócz standardowych pakietów, posiada w swojej ofercie również polisy turystyczne dostosowywane do indywidualnych potrzeb klientów.

Poprzedni artykułJak powinno działać call center?
Następny artykułSzkolenia ISO 14001 dla wszystkich pracowników, czy tylko dla wybranych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj