Gdzie ustawić drukarkę w biurze?

Planujesz wyposażyć swoje biuro w drukarkę? Ustaw sprzęt tak, by korzystanie z niego nie przeszkadzało nikomu w codziennej pracy. Zadbaj też o ochronę urządzenia przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi – przedłuży to jego żywotność. Dowiedz się, gdzie postawić drukarkę w biurze, aby służyła długo i bezproblemowo.

Odpowiednie warunki dla urządzenia

Sprzęt do drukowania należy ustawić na płaskiej powierzchni. Dzięki temu drukarka będzie pracować prawidłowo, zyska stabilne ułożenie i ochronę przed upadkiem. Ponadto urządzenie nie powinno mieć styczności z promieniami słonecznymi. Promieniowanie ultrafioletowe może zaszkodzić sprzętowi. Postaw więc drukarkę w biurze w miejscu zacienionym. W innym wypadku sprzęt może ulec przegrzaniu, a to doprowadzi do usterki. Materiały eksploatacyjne, takie jak tusze Canon, Epson czy HP, również nie mają zbyt dużej odporności na działanie promieni słonecznych. Podłączenie drukarki w miejscu nasłonecznionym może więc odbić się na jakości wydruków. Z powodu wysokiej temperatury kolory wyblakną, a urządzenie straci dawną sprawność. Uważaj też na to, by sprzęt nie miał styczności z wodą.

Lepiej nie ustawiaj drukarki w miejscu, gdzie panuje duży ruch. Nie umieszczaj urządzenia w przejściu ani przy drzwiach. Wchodzący i wychodzący ludzie wzniecają drobinki kurzu i wpuszczają je do pomieszczenia. Takie pyły mogą osiadać na drukarce i sprawiać, że częściej trzeba będzie ją czyścić. Podsumowując – ustaw sprzęt w miejscu zacienionym, z dala od naczyń z wodą i dużego ruchu.

Co więcej, jeśli będziesz korzystać z drukarki laserowej, zapewnij jej dużą ilość wolnego miejsca dookoła. Zapobiegnie to zasłonięciu wlotów powietrza. Wspomniane elementy odpowiadają za chłodzenie modułu utrwalania wydruków. Przysłonięcie wlotów powietrza może uszkodzić sprzęt, a to z kolei wiąże się z koniecznością poniesienia kosztów naprawy.

Swoboda dostępu

Ustaw drukarkę w biurze tak, aby wszyscy pracownicy mieli do niej łatwy dostęp. Dzięki temu nie będą musieli się przepychać i zakłócać innym pracy. Pracownicy powinni móc korzystać z drukarki komfortowo i bez konieczności schylania się. Ponadto drukarka nie może stać przy biurku pracownika – chyba że każdy z członków personelu ma własne małe urządzenie przy swoim stanowisku pracy. Jeśli planuje się wyposażyć biuro w jeden duży sprzęt do drukowania, lepiej ustawić go z dala od biurek, by nie przerywać nikomu pracy i nie narażać nikogo na hałas. Co więcej, należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie kabli, jeśli urządzenie nie działa bezprzewodowo.

Drukarka powinna być ustawiona tak, by łatwo dało się w niej wymienić materiały eksploatacyjne – papier, tusz czy toner. Dostęp do podajników czy klap zabezpieczających musi być bezproblemowy. Jeśli zajdzie potrzeba wymiany wkładów z tonerem czy atramentem, ich montaż nie może przysparzać trudności. Gdzie wyposażyć się w odpowiednie materiały? Najlepiej w specjalistycznym sklepie oferującym produkty kompatybilne z konkretnymi modelami. Zarówno oryginalny tusz do drukarki Canon, jak i zamiennik tuszu do drukarki Canon znajdziesz na stronie https://www.profibiuro.pl/canon-c-86_50.html. W sklepie dostępne są również materiały innych producentów, co ułatwia zakupy. Pamiętaj, by tusze, tonery i papier przechowywać w odpowiednich warunkach, czyli w miejscu suchym i zacienionym.

Gdzie postawić drukarkę w małym biurze?

Jeśli aranżujesz przestrzeń do pracy w małym biurze, musisz wydzielić odpowiednie miejsce dla drukarki. Najlepiej, gdy sprzęt znajdzie się w zasięgu ręki. Dzięki temu nie trzeba będzie ciągle wstawać albo przestawiać urządzenia za każdym razem, gdy okaże się potrzebne. Lepiej nie kłaść drukarki na wysokiej półce czy szafie, dlatego że dostęp do niej będzie utrudniony. Warto postawić sprzęt o niedużych wymiarach na biurku albo szafce, do której łatwo sięgnąć.

Wybierając miejsce na drukarkę w biurze, kieruj się bezpieczeństwem i wygodą pracowników. Podłączając sprzęt w komfortowym dla wszystkich miejscu, nie zakłócisz nikomu codziennej pracy. Ponadto zadbaj o odpowiednie warunki dla urządzenia, by ograniczyć ryzyko awarii.

Poprzedni artykułSkuteczne finansowanie pozabankowe, które może wykorzystać każda firma
Następny artykuł6 ciekawostek na temat CSR, które warto znać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj